2017.03.26. Megnyugtató vereség

Bármennyire is furcsa, de a Fehérvár elleni cseppet sem nyugodt győzelem, majd a Vác elleni zaklatott vereség, és a Kisvárda elleni kaotikus döntetlen után szinte megnyugtató volt a vereség a Népligetben…

A remény hal meg utoljára, és hiába az őszi győzelem, a lányok nem úgy utaztak a Népligetbe, hogy teljesen esélytelenek, igaz, az ezt megelőző három meccs után nem ők számítottak az esélyesebbnek sem. Ennek okán a Fradi az elején megmutatta foga fehérjét és elhúzott, onnantól kezdve pedig egy sima meccset láthattunk. Ha az első tíz percet nem számítjuk, akkor egy teljesen vállalható meccs lehetett volna, de sajnos egy kézilabdamérkőzés hatvan percig tart. Idegenben pedig nem tudtuk kompenzálni küzdéssel és akarattal a hibák számát. A 31–25-ös vereség pedig a vállalható kategóriába tartozik.

Csak az a baj, hogy ezzel az ezüstéremért folyó remények elszálltak…

Pedig már Krpi is visszatért…

K&H női kézilabda liga, 17. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria–ÉRD 31–25 (15–12)
Elek Gyula Aréna, 1500 néző. Vezette: Andorka, Hucker

FTC:
Bíró – LUKÁCS V. 7, Zácsik 1, SNELDER 2, Szekeres, Szucsánszki 1, Schatzl 1. Csere: Szikora (kapus), PENA 9 (2), Kovacsics 4 (2), Jovanovics 3, Mészáros R., Szarka 3.
Edző: Elek Gábor

ÉRD:
JANURIK – Krpezs-Slezák 4 (2), M. González, A. Bulatovics, Kisfaludy 1, Klivinyi 5, Araújo 3. Csere: Gridnyeva, Stojak (kapusok), SIGNATÉ 7, Szabó L. 3 (2), Kiss N. 1, Barján, Takács K.
Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása.
11. perc: 7–1. 16. p.: 8–5. 22. p.: 12–9. 33. p.: 16–14. 41. p.: 23–17. 49. p.: 26–20. 55. p.: 28–24.