2017.04.02. Méltó visszavágás

Kétféleképpen lehet jellemezni az ÉRD és a Debrecen meccsét, egyrészt az októberi 22–22-es döntetlen, és a februári 22–21-es DVSC-siker után kiélezett csatára lehetett számítani, és ha úgy tetszik, ez így is történt, hiszen „csak” négy lett közte (23–19), de ha megnézzük az eredmény alakulását, akkor már azt is mondhatnánk, hogy sima volt, mert 1–2 után fordítottunk, és amikor iramot váltottunk, akkor a Debrecen el is szállt…

A szünetben úgy volt 8–7 ide, hogy hét kapufát lőttünk. Nyilván, hülyeség, de ha azok bemennek, akkor még simább meccsünk lett volna. Viszont, amikor megfelelő számú góllal vezettünk, akkor felvettük az utazósebességet, és csak tartottuk a különbséget, melynek köszönhetően nem engedtük közelebb férkőzni a Debrecent.

Egy ilyen időszak után már ez is bőven jó volt, mert a lányok mutatják, hogy kezdenek kijönni a gödörből. Hogy mennyire vannak kint, azt pedig legközelebb április 8-án, 18 órától az Elektromos Sportcsarnokban bizonyíthatják az MTK vendégeként.

K&H női kézilabda liga, 18. forduló
ÉRD–DVSC-TVP 23–19 (8–7)
Érd, 1300 néző. V: Hargitai, Markó

ÉRD:
JANURIK – Krpezs 3, M. González, A. Bulatovics 3, Kisfaludy, KLIVINYI 6, ARAÚJO 4. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté, Kiss N. 4, Fekete B. 1, Gulyás, Szabó L. 2
Edző: Szabó Edina

DVSC:
Horváth-Pásztor – Varsányi, Garbuz, Deszpotovics 2, Sirián 1, JEZSIKAVA 4, Kelemen 1. Csere: Lajtos (kapus), Siska 3 (1), CSÁKI 6 (3), Marincsák, Tóth M. 1, Tóvizi 1, Punyko.
Edző: Tone Tiselj

Az eredmény alakulása.
7. perc: 1–2. 15. p.: 5–2. 20. p.: 7–4. 25. p.: 7–7. 39. p.: 13–7. 42. p.: 13–10. 46. p.: 16–10. 51. p.: 19–16. 57. p.: 21–17.