2017.09.29. De jó, hogy van egy Krpink!

Mi a különbség a jó, a minőségi, a klasszis és a világklasszis játékos között? Az, hogy utóbbi még akkor is csapata meghatározó tagja, amikor nincs a topon. Amikor pedig ott van, akkor egyedül dönti el a meccset.

Mert mondhat bárki bármit, hogy a kézilabda csapatsport és a csapat a hangsúlyos, de ha ebben a csapatban az MTK ellen (meg amúgy sem) nem lenne Krpi, akkor bizony más célokért kellene harcolni.

Legalábbis, amikor a csapat többi tagjának nincs annyira jó napja, akkor ő összeszorítja a fogát és vág tizenkettőt, hogy meglegyen a győzelem..

Mert el kell ismernie mindenkinek – amiről korábban már szó esett –, hogy amíg ezt (és a többi sportágat is) emberek űzik, addig nem várható el, hogy minden meccsen azonos teljesítménnyel, azonos formában lépjenek pályára a játékosok. Pont.

Mert látható volt, hogy az első félidő labdaeladási statisztikáját szinte a nagyobb sportszergyártók megirigyelhették volna.

Meg utólag látható volt, hogy Krpi a Vasasnak lőtt hat gólja mennyire „átlagos” teljesítmény. Továbbá a két meccs furcsasága, hogy előbbin Janurik Kingi tízszer jobb játékosnak tűnt Foggeanál, aztán az MTK ellen Krpi mellett ő nyerte a meccset.

A hibák és a „nem túl jó passz” ellenére azért megsüvegelendő, hogy a lányok ismételten harcoltak egymásért és a győzelemért.

Aki pedig kevesli, hogy csak hattal vertük az MTK-t, az nézze vissza ezt a meccset:

FORRÁS: erdmost.hu

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA, 3. FORDULÓ
ÉRD–MTK BUDAPEST 23–17 (10–11)
Érd, 1000 néző.
Vezette: Paska, Vastag

ÉRD:
Janurik – Krpezs-Slezák 12 (5), Kiss N., Klivinyi 3, Kisfaludy 2, Signaté 1, C. Lassource 1
Cserék: Foggea (kapus), A. Bulatovics, M. González 2, Gávai 2, Roberts, Szabó L., Bernát, Reizinger
Vezetőedző: Szabó Edina

MTK:
Terenyi – Slakta, Karnik 4 (1), Kovács G. 1, Gorilszka 1, Tóth E. 3, Szádvári 3
Cserék: Hlogyik (kapus), Mód 2, Dakos, Termány 2, Barna, Valovics, Kuti, Sallai 1
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása.
6. perc: 2–2. 14. p.: 5–3. 20. p.: 5–6. 26. p.: 9–8. 34. p.: 14–12. 42. p.: 17–13. 49. p.: 20–14. 54. p.: 23–15.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/1